KOMENDA MIEJSKA

PAŃSTWOWEJ
STRAŻY POŻARNEJ

W KONINIE427


POŻARY

520


MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

56


ALARMY FAŁSZYWE

1003


SUMA ZDARZEŃ


Statystyka zdarzeń do dnia 2018-06-22 r.

ILOŚĆ ZDARZEŃ w stosunku do roku ubiegłego: + 225

Od piątku 8 września do niedzieli 10 września br. Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego odnotowało łącznie 21 zdarzeń, w tym m. in. trzy wypadki oraz pożar stodoły.

Do pierwszego wypadku doszło około godz. 15.30 8 września br. w miejscowości Grodziec. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że na skrzyżowaniu ulicy Głównej i Polnej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych Forda oraz Hondy. Fordem podróżowały 4 osoby, w tym 3 dzieci, które znajdowały się w pobliskim ośrodku zdrowia, natomiast Hondą 1 osoba. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej Hondą, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. Wszystkie osoby uczestniczące w wypadku zostały przetransportowane do szpitala przez przybyłe na miejsce zdarzenia Zespoły Ratownictwa Medycznego.

Tego samego dnia tuż po godz. 18.00 na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Stare Miasto doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych marki KIA oraz Renault. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy, którzy znajdowali się poza samochodami. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

9 września br. doszło do kolejnego wypadku. Tym razem na drodze krajowej nr 72 w miejscowości Janowice, gmina Stare Miasto doszło do zderzenia 2 samochodów osobowych marki Nissan oraz Opel. Podróżującym pojazdami pomocy udzielał będący na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego. Kobietę oraz 11 miesięczne dziecko Zespół Ratownictwa Medycznego przetransportował do szpitala.

10 września br. około godz. 2.30 doszło do pożaru stodoły w miejscowości Siąszyce Pierwsze, gmina Rychwał. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali całkowicie objęty pożarem budynek drewnianej stodoły. Działania strażaków polegały na podaniu wody na palący się budynek oraz przechowywane wewnątrz płody rolne oraz drewno. W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Siąszyce, OSP Rychwał, OSP Grochowy i OSP Kuchary Kościelne.

 

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 2 w Koninie
  • 2017_09_09_01
  • 2017_09_09_02
  • 2017_09_09_03