KOMENDA MIEJSKA

PAŃSTWOWEJ
STRAŻY POŻARNEJ

W KONINIE427


POŻARY

520


MIEJSCOWE ZAGROŻENIA

56


ALARMY FAŁSZYWE

1003


SUMA ZDARZEŃ


Statystyka zdarzeń do dnia 2018-06-22 r.

ILOŚĆ ZDARZEŃ w stosunku do roku ubiegłego: + 225

Trzy osoby zostały poszkodowane, w tym dwoje dzieci w wypadku, do którego doszło 12 września br. tuż po godz. 17.00 na drodze krajowej nr 92 w miejscowości Golina Kolonia, gmina Golina.

Po przybyciu na miejsce stwierdzono, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Citroen znajdował się w przydrożnym rowie, natomiast VW blokował pas jezdni w kierunku Goliny. Citroenem podróżowała kobieta z dwójką dzieci, natomiast VW jedna osoba. Wszystkie osoby uczestniczące w wypadku opuściły pojazdy przed przybyciem strażaków o własnych siłach. Obecny na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego udzielał pomocy uczestnikom wypadku.

Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojazdach oraz neutralizacji płynów eksploatacyjnych. W wyniku wypadku kobieta z dwójką dzieci została przetransportowana do szpitala przez Zespoły Ratownictwa Medycznego.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Golina i OSP Kawnice

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcia: JRG Nr 2

  • 2017_09_12_01
  • 2017_09_12_02